OTAVSKÁ PLAVBA : SPOLEČNÝ PROJEKT MĚST SUŠICE, HORAŽĎOVICE, STRAKONICE, PÍSEK

Vodní turistika na Otavě má silnou tradici. Řeka Otava a její okolí zajisté potěší každého kdo má rád romantickou krajinu a pobyt v přírodě.
Otavu i její okolí je možné poznávat také z Otavské cyklistické cesty vedoucí z Modravy až k hradu Zvíkov do Zvíkov. Podhradí.
Řeka Otava skrývá mnohá tajemství i dávné legendy. Pojďte společně s vodníkem Otíkem tyto krásy objevit.
Trávení volného času na koňském hřbetě je novým a zajímavým způsobem poznávání regionu a relaxace v přírodě..

Zveme Vás k návštěvě hradů a zámků, muzeí a technických památek, turistických a přírodních zajímavostí,  sportovišť a rekreačních středisek, kulturních, sportovních a společenských akcí.

V současné době je řeka Otava díky romantickému charakteru, přírodním podmínkám, historickým památkám, množství kempů a tábořišť, hotelů, penzionů a restaurací, četným stezkám pro cyklisty a pěší turisty, půjčovnám lodí a v neposlední řadě díky možnosti rybolovu v pstruhových a parmových vodách turisticky velmi atraktivní.

Každá česká řeka má svého nezaměnitelného ducha, často umocněného místními příběhy a pohádkami. Otava není v tomto ohledu výjimkou. Navštívit Pootaví znamená pro většinu turistů a rekreantů „zažít“ osobitou atmosféru naší prastaré řeky.

Úspěch v soutěži Zlatý Erb 2010: stránky Otavská plavba získaly  v kategorii Elektronická služba 1. místo v krajském kole za Plzeňský kraj a 5. místo v celostátním kole. Podrobnosti zde ...